Who is Who

Ms. Angela Rose

Ms. Angela Rose

EYFS Room Leader
Mrs. Anita Brown

Mrs. Anita Brown

KS2 One to One SSA
After School Club Facilitator
SEN Support Assistant
Year 1 Welfare Assistant
Mrs. Anna Boltuc

Mrs. Anna Boltuc

Welfare Assistant
Cleaner
Mrs. Barbara Wilson

Mrs. Barbara Wilson

School Nurse
Ms. Beth Ives

Ms. Beth Ives

EYFS teacher
Mrs. Carole Rawlinson

Mrs. Carole Rawlinson

Year 6 Welfare Assistant
Mrs. Catherine Lea

Mrs. Catherine Lea

Year 1 Class Teacher
Mrs. Catherine Richardson

Mrs. Catherine Richardson

Year 6 Support
Mrs. Catherine Stashkiw

Mrs. Catherine Stashkiw

Children's Centre Family Engagement Worker
Mrs. Claire Fish

Mrs. Claire Fish

Reception Support Assistant
Mrs. Claire Lavin

Mrs. Claire Lavin

Children's Centre Support Assistant
Mrs. Claire Woodsford

Mrs. Claire Woodsford

Foundation PPA & NQT Facilitator
EYFS & KS1 Team Leader
Early Years' & KS1 Lead
Mrs. Collette Crankshaw

Mrs. Collette Crankshaw

Admin Assistant
Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Acting Assistant Head Teacher
Acting SENDCO
KS2 PPA & NQT Facilitator
Mrs. Debbie Bird

Mrs. Debbie Bird

Year 1 Support
Mrs Deborah Wheelhouse

Mrs Deborah Wheelhouse

Children's Centre & School Cleaner
Mr. Eddie Matthews

Mr. Eddie Matthews

Pupil Welfare Officer
Mrs. Erica Smith

Mrs. Erica Smith

Children's Centre Support Assistant
Mrs. Esther Hemingway

Mrs. Esther Hemingway

Children & Families Support Team Learning Mentor
Miss Frankie Greenhalgh

Miss Frankie Greenhalgh

Year 2 Class Teacher
Miss Geraldine Mowles

Miss Geraldine Mowles

Cleaner
Year 4 Welfare Assistant
Miss Hannah Knighton

Miss Hannah Knighton

Nursery Teacher
Miss Heather Martin

Miss Heather Martin

Cross Trust Assistant Head Teacher
Mrs. Helen Cook

Mrs. Helen Cook

Children's Centre Manager
Safeguarding Lead
Mrs. Jane Platt

Mrs. Jane Platt

Year 4 Support
Mrs Jenny Lee

Mrs Jenny Lee

KS1 & KS2 PPA Facilitator
Mrs. Joanne Kellett

Mrs. Joanne Kellett

Admin Assistant
Miss Margaret Corrigan

Miss Margaret Corrigan

Year 3 Support
SEN Support Assistant
Mrs. Margaret Tanner

Mrs. Margaret Tanner

Year 3 Welfare Assistant
Miss Marie Sola

Miss Marie Sola

Children's Centre Admin Assistant
Mrs. Maureen Little

Mrs. Maureen Little

Breakfast Club Facilitator
Year 2 Welfare Assistant
Mrs. Michelle Green

Mrs. Michelle Green

Cleaner
Mrs. Michelle Ormerwood

Mrs. Michelle Ormerwood

Children's Centre Admin Assistant
Miss Michelle Walker

Miss Michelle Walker

SHINE Support and Intervention
Miss Natasha Holmes

Miss Natasha Holmes

Year 6 Class Teacher
Mr. Nick Webster

Mr. Nick Webster

Year 4 Class Teacher
Mrs. Oanh Crouch

Mrs. Oanh Crouch

Cross Trust Assistant Head Teacher
KS1 & KS2 PPA & NQT Facilitator
Mrs. Patricia Badowski

Mrs. Patricia Badowski

Breakfast Club Facilitator
Reception Welfare Assistant
Mr. Paul Moore

Mr. Paul Moore

Cleaner
Y5 Welfare Assistant
Mrs. Rachel MacKinnon

Mrs. Rachel MacKinnon

Children's Centre Support Assistant
Miss Rose Baulk

Miss Rose Baulk

Year 3 Teacher
Mrs. Sarah Loy

Mrs. Sarah Loy

KS2 One to One SSA
KS2 Team Leader
Deputy Head Teacher
KS2 PPA & NQT Facilitator
Safeguarding Lead
Mrs. Sarah Manderson

Mrs. Sarah Manderson

Year 1 Support
Mrs. Sarah Smith

Mrs. Sarah Smith

Acting Executive Head Teacher
Deputy Safeguarding Lead
Miss Steph Appleby

Miss Steph Appleby

After School Club Leader
SEN Support Assistant
Mr. Stephen Tierney

Mr. Stephen Tierney

Chief Executive Officer
Mrs Sylwia Klich

Mrs Sylwia Klich

EAL Support Assistant
Mrs. Tara Barrot

Mrs. Tara Barrot

Children's Centre Support Assistant
Mr. Tim Wright

Mr. Tim Wright

Site Supervisor
Mrs. Tracey Smith

Mrs. Tracey Smith

Year 2 Support
Mr Tony Mitchell

Mr Tony Mitchell

Year 5 Teacher
Mrs. Vanessa Parkinson

Mrs. Vanessa Parkinson

Y5 Support
After School Club Facilitator
Miss Vicky Crook

Miss Vicky Crook

Support Assistant